ASLINDA HER KİTAP FARKLI BİR DİYARA YOLCULUKTUR...

28 Haziran 2015 Pazar

TANITIM / ZAMANIN DURDUĞU GÜN - RACHEL JOYCEYazar : Rachel Joyce
Çevirmen: Ali Sinan Çulhaoğlu
Orijinal Adı: Perfect
Sayfa Sayısı: 400
Baskı Yılı: 
2015
Dili: 
Türkçe
Yayınevi: 
Pegasus

Yayın Tarihi: 22 Haziran 2015

TANITIM BÜLTENİ:

Bazı anlar hayatın kırılma noktalarıdır ve etkileri bir ömür sürer!

1972 yazında on bir yaşındaki Byron Hemmings'in kusursuz bir hayatı vardır: Büyük, şık bir malikânede oturuyordur, herkesten daha kusursuz bir annesi vardır ve tanıdığı en zeki insan olan James en yakın arkadaşıdır.

 The Times gazetesini okuyan James bir gün ona yüzyılın en ilginç haberini aktarır: Bilim insanları, Dünya'nın dönüşüne uyum sağlaması için, bir yıla iki saniye ekleyeceklerdir. Bu bilgi Byron için takıntıya dönüşecektir. 

Sisli bir sabah okula geç kaldıkları için annesi alternatif bir yolu kullanmıştır. Yoğunlaşan sis evleri ve devasa ağaçları yutup görmeyi olanaksız kılmıştır. Byron tam da saatin kadranının iki saniye geriye gittiğini gördüğü sırada annesinin kullandığı araba bisikletli bir kıza çarpmıştır. Tuhaf bir şekilde annesi hiçbir şey yaşanmamış gibi davranmıştır. Byron mükemmel hayatlarının sekteye uğradığını anlamıştır. O, olayın peşini bırakmayacaktır. Hesaba katmadığı şey ise bu olayın da Byron'ının peşini ömrünün sonuna kadar bırakmayacağıdır.

İki saniye bir ömrü etkileyebilir mi, peki aşk kaybolan kırk yılın acısını telafi eder mi? Zamanın Durduğu Gün, aşk, aile ve zaman kavramlarını mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor.


YORUMLAR:


"Rachel Joyce okuyucuyu mucizelerin hâlâ var olduğuna inandırıyor."
-The Washington Post-

"İnsan etkileşiminin belirsiz çizgilerini ustalıkla kullanan Rachel Joyce, geçmişin ve zamanın gücü üzerine etkileyici bir romana imza atmış."
-Literaturen.de-

"Şefkat dolu… İki hayatın iki saniyelik bir hata yüzünden nasıl rayından çıktığıyla ilgili yürek parçalayan bir roman."
-Good Housekeeping-

"İnsanın içine işleyen, değişik bir roman… Rachel Joyce bu tuhaf tesadüfleri bir araya getirip Byron'ın, annesiyle olan büyülü yakınlığını okuyucuya ustaca aktarıyor."
-The New York Times-

"Bu çılgın ve insanın içine nüfuz eden kitabı tanıdığınız herkese tavsiye edeceksiniz."
-The Times-

"Etkileyici… Ruhunuza iyi gelecek, çekici, üzücü ve eğlenceli bir kitap."
-Heat-


"Keşke daha çok yazar Rachel Joyce gibi olsa."
-Daily Telegraph-
Bu kitap çok hoşuma gitti. Sizce de güzel değil mi?
İlginç bir şeye benziyor. Ayrıca kapağını çok beğendim. Zaten bu kitabı fark etmemi sağlayan kapağı oldu. Hemen alıp okumak istiyorum. Ama sanırım şu aralar alamam. Oruçluyken dışarı çıkasım gelmiyor. Ama Ramazan bitince almak istiyorum. Bence siz de alın, pişman olmayız sanırım ;)
Bundan sonra kuzenim yeni çıkan kitapların tanıtımlarını yayınlayacak. Daha önce hiç paylaşım yapmadı. Ama inşallah başlayacak blogumuza katkıda bulunmaya :)


                                                   -AMARİL-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli Okuyucular:
Lütfen yorumlarınızda küfür, argo ve ahlaksızlık kullanmayınız!!!
Onların haricinde her türlü eleştiriye açığız. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...