ASLINDA HER KİTAP FARKLI BİR DİYARA YOLCULUKTUR...

24 Ağustos 2015 Pazartesi

TANITIM / RÜYA DAĞITAN ÇOCUK - LUCA Dİ FULVİO


Yazar: Luca Di Fulvio
Çevirmen: Ömer Çiftçi , Sema Savaş
Orijinal Adı: La gang dei sogni
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus
Yayın Tarihi: 14 Temmuz 2015
Sayfa Sayısı: 664
TANITIM BÜLTENİ: 

Acı bir olayla kesişen iki hayatın, apayrı dünyalara ait iki genç insanın umutsuz aşk hikâyesi…

Christmas, İtalya'dan Amerika'ya göçtükten sonra fahişelik yaparak geçinen genç bir kadının gayrimeşru oğludur. Anne oğul, kendi ülkelerindeki toprak sahiplerinin zulmünden kaçtıktan sonra New York'ta çetelerin hüküm sürdüğü yoksul bir göçmen mahallesinde yaşam mücadelesi vermektedir.

Ruth, şehirdeki zengin bir Yahudi ailenin kızıdır. Bir gün korkunç bir şekilde tecavüze uğramış ve ağır yaralanmış halde bulunur. Genç kızı bulup hayatını kurtaran ise Christmas'tan başkası değildir.

Aralarındaki farklılıklar nedeniyle birlikte olmaları imkânsız görünse de Christmas, Ruth'a olan tutkusundan vazgeçmeyecektir. Her türlü tehlikeyi göze almaya hazırdır. Hayat şartları Ruth'u ondan kopardığında ise onu bulmak için elinden geleni yapacaktır.

Acaba Christmas, bir yandan radyonun ve Broadway tiyatrosunun büyülü dünyasında şöhret olma hayalini kovalarken, diğer yandan hâlâ kalbinde taşıdığı Ruth'a kavuşabilecek midir?

Peki Ruth, aldığı büyük yaralara rağmen hayata tutunup genç adamın aşkına karşılık verebilecek midir?

Rüya Dağıtan Çocuk, şiddetin, acımasızlığın ve yoksulluğun içinde yeşeren umudun ve hayallerin öyküsü…

YORUMLAR:

"Rüya Dağıtan Çocuk'u okumak çok özel bir yolculuğa çıkmak gibi. Acı ve şiddetin yanı sıra umutla dolu yaşamların öyküsüne tanıklık ediyorsunuz. Luca di Fulvio iyilik ve kötülüğün, dostluk ve ihanetin hikâyesini başarıyla anlatıyor. Kitaplığınızda mutlaka bulunması gereken ve tekrar tekrar okuyacağınız bir kitap."
-Goodreads.com-

"Sıradışı bir kitap! Renkli ve unutulmaz karakterlerle dolu. Ruth ve Christmas'ın hikâyesi hiç bitmesin isteyeceksiniz. Kesinlikle okumalısınız."
-Ibs.it-

"Unutamayacağınız güzellikte bir roman. Okuduktan sonra Cetta, Christmas, Sal ve Ruth gerçek hayattaki dostlarınız gibi hatıralarınızda yer edecek."
-Qlibri.it-

"Okumanın neden bu kadar güzel olduğunu bir kez daha anlamanızı sağlayacak bir kitap."
-Mondadoristore.it-

"Çok çok güzel bir kitap. Baştan sona heyecanla okuyacaksınız."
-Mondadoristore.it-

"İnanılmaz! Gerilim, acı, korku, hüzün, neşe ve umutla dolu, okuma zevkini sonuna kadar yaşayacağınız bir kitap. Rüya Dağıtan Çocuk'u baştan sona merakla okuyacaksınız."
-Mondadoristore.it-

"Luca di Fulvio çok yetenekli bir yazar. Kurguladığı olaylar tam bir yaratıcılık ürünü. Orijinal, sürükleyici ve bazen dehşet verici anlara tanıklık ediyorsunuz. Karakterler ise oldukça ince düşünülerek oluşturulmuş ve son derece inandırıcı. Bu etkileyici romanı mutlaka okumalısınız."
-Amazon.com-

"Farklı zaman dilimlerine ait birden çok hikâyeyle örülü zengin bir roman. Rüya Dağıtan Çocuk'u okurken son derece renkli bir yolculuğa çıkacaksınız. Kaçırmayın."
-Amazon.co.uk-

                                                    -FELİCİTA-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli Okuyucular:
Lütfen yorumlarınızda küfür, argo ve ahlaksızlık kullanmayınız!!!
Onların haricinde her türlü eleştiriye açığız. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...